به مناسبت گرامیداشت "روز معلم" صورت گرفت؛

آیین تجلیل از ۱۵ معلم نمونه منطقه‌ای و استانی دماوند

آیین تجلیل از ۱۵ معلم نمونه منطقه‌ای و استانی دماوند به مناسبت گرامیداشت “روز معلم” برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در این مراسم که به علت شیوع بیماری کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت گرفت، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان دماوند، ضمن تبریک این هفته با اهدای تقدیرنامه از مقام شامخ معلمین تجلیل به عمل آوردند.

محمد صیدلو، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در آیین تجلیل از معلمان نمونه منطقه‌ای و استانی شهرستان دماوند اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، علی رغم توقف برگزاری کلاس‌های حضوری، ارتباط مجازی بین معلم و دانش آموزان به خوبی شکل گرفت.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش از این فرصت برای ایجاد یک سرمایه دائمی در این حوزه استفاده کرد و شبکه آموزش دانش آموزی(شاد) را راه‌اندازی نمود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: تاکنون 60 درصد معلمان به این شبکه مجازی پیوسته و امیدواریم با رفع اشکالات این پیام رسان داخلی تخصصی بعنوان یک سرمایه مجازی در اختیار این نهاد قرار گیرد.

صیدلو گفت: پیام رسان شاد در شرایط جوی و دیگر موارد که موجب تعطیلی مدارس می‌شود، می‌تواند ارتباط آموزشی بین معلم و دانش آموز را حفظ کند.

وی بیان کرد: در صورتی که قابلیت‌های این شبکه افزایش یابد، قطعا با استقبال بیشتری همراه خواهد بود و روزهای تعطیل بدون آموزش نخواهیم داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: در خصوص برگزاری امتحانات دانش آموزان، این نهاد درنظر دارد تنها امتحانات پایه دوازدهم که امتحانات نهایی است را به صورت حضوری برگزار کند و مابقی پایه‌ها با نظر و تائید معلم مشخص می‌شود.

*۴۰ درصد از دانش آموزان دماوند وارد شبکه اجتماعی “شاد” شدند

مهرداد پورفتحی، رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند در این مراسم اظهار داشت: شهرستان‌های استان تهران در مقایسه کشوری، در رتبه‌های بالایی قرار دارند و با توجه به وجود تحریم‌ها، بحث حق‌التدریس و اضافه‌کاری معلمان مورد توجه قرار گرفت.

وی ادامه داد: سال تحصیلی جاری به عنوان یکی از سال‌های پر زحمت برای آموزش و پرورش است، اما وزارت آموزش و پرورش با اجرای شبکه اجتماعی شاد، کار خود را به خوبی انجام دادند.

رئیس اداره آموزش و پرورش دماوند تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد از مدیران، ۷۰ درصد از معلمان و با توجه به امکانات موجود، حدود ۴۰ درصد از دانش آموزان منطقه دماوند وارد شبکه اجتماعی شاد شدند.

*فلسفه بعثت انبیاء، آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت است

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: آموزش می‌تواند موجب توسعه در مسائل مختلف اعم از فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و غیره شود.

وی افزود: فلسفه همه ادیان با علم و آموزش گره خورده است.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: احترام به معلم باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود؛ کاری که معلمان انجام می دهند قابل جبران نیست و اجر آن نزد خداوند محفوظ است.

فتاح دماوندی با بیان اینکه فلسفه بعثت انبیا، آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت است، گفت: ما باید قدردان نعمت‌ها باشیم و نعمتی بالاتر از آموزش و پرورش نیست.

وی تصریح کرد: امیدواریم که در شهرستان دماوند شاهد پیشرفت‌های علمی باشیم؛ زیرا تحقق این امر در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد.

*معلمان در توسعه همه جانبه کشور نقش اساسی دارند

شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: معلمان در توسعه همه‌جانبه کشور نقش اساسی دارند و یکی از این نقش‌ها تبیین شعار سال در بین دانش‌آموزان است.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع فرهنگ‌سازی کار و تلاش، با پرداختن و توجه بیشتر به این موضوع، قطعاً به پایه‌های رفیع توسعه خواهیم رسید.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: نقش آموزش، پرورش، دانش و تقویت کارآفرینی در بحث توسعه به ویژه از منظر اقتصادی در همه کشورها بسیار مهم است.

جهانشاهی تصریح کرد: موضوع کار و تلاش در فرهنگ اسلامی ما اهمیت ویژه‌ای دارد و این نقش محوری را معلمان می‌توانند ایفا کنند.

وی بیان کرد: معاندان به دنبال این هستند که کشور و نظام جمهوری اسلامی را دچار چالش کنند، اما فرهنگ تلاش، کار و کارآفرینی از جمله موضوعاتی است که می‌تواند با این امر مقابله کند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا، گسترش فرهنگ کمک‌کردن از جمله موضوعات حائز اهمیت است و در این راستا، شهرستان دماوند در بحث شناسایی نیازمندان عزم جدی داشته است.

جهانشاهی بیان کرد: انتظار ما از اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران این است که توجه بیشتری به منطقه دماوند داشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن