آیین تجلیل از خبرنگاران به همت فرمانداری شهرستان دماوند

مراسم تقدیر از خبرنگاران به‌مناسبت گرامیداشت ۱۷ مردادماه به همت فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در این مراسم با فرماندار، معاون برنامه‌ریزی ‌و مالی فرماندار و امام جمعه شهرستان دماوند از خبرنگاران و اصحاب رسانه با اهداء لوح سپاس و هدیه تجلیل صورت گرفت.

مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: ارتباط دو سویه میان دستگاه‌های اجرایی و خبرنگاران از اهمیت برخوردار است و مدیران باید طی جلساتی پاسخگوی خبرنگاران در خصوص موضوعات مختلف باشند.

وی افزود: مهمترین ابزار خبرنگاران قلم و بیان است که هر دو نمادی از شرافت این قشر از جامعه می‌باشد، شرافت قابل قیمت‌گذاری نیست و کسی حق ندارد آن را در بازار قدرت و سیاست حراج کرده یا مورد معامله قرار دهد.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: جامعه‌ای که فهم صحیحی از وقایع و رخدادهای داخلی و خارجی داشته باشد، ثمره وجود خبرنگاران آگاه و صادقی است که توانسته‌اند موضوعات مختلفی را از جامعه داخلی و خارجی به مردم یک منطقه یا کشور ارائه دهند.

حیدری ادامه داد: هیچگاه نباید پرچم شرافت خبرنگاران پایین بیاید و همیشه باید با اقتدار و پایداری در این راه حرکت کنند، قطعا خبرنگاران در این مسیر خطرات زیادی را به جان می‌خرند و هر گونه اتفاق تلخ و شیرین را با جان و دل باید بپذیرند.

فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: بالاترین اتفاقی که در این مسیر خطرپذیری اتفاق افتد مسیر و راه شهادت است چرا که هر اقدامی که برای رضای خدا و مردم باشد همان راه شهیدان است.

حیدری گفت: راه و مسیری که خبرنگاران انتخاب کرده‌اند بسیار دشوار است و قطعا با عشقی که به مردم و سرزمین و حوزه تخصصی خود دارند، نتایجی جز خدمت و اگاهی بخشی و روشنگری نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: امیدواریم تعامل و کمک دو سویه میان خبرنگاران و مدیران بتواند منابع و منافع عمومی شهرستان را به ارمغان آورد.

*انتشار اخبار زشت و مربوط به فحشاء به نفع شهرستان دماوند نیست

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در نشست با خبرنگاران با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی مفید در جامعه به وسیله ابزار قلم و رسانه اظهار داشت: افتخار بزرگی است که از ابزار هنر برای خدمت به مردم استفاده شود و خبرنگاران در واقع هنرمندانی هستند که با هنر خبرنگاری صحیح و سریع و دقیق به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: یک خبرنگار باید سرعت، صحت و دقت را در کار خود مدنظر قرار دهد، مردم خبرنگاران را انسان‌های عادلی می‌دانند و به محض اینکه خبر منتشر شد به دنبال صحت و سقم آن نمی‌گردند چرا که خبرنگار را مومن می‌دانند.

امام جمعه شهرستان دماوند ادامه داد: در خبر باید ایمان خبر رساننده مهم و مدنظر باشد و کاری که انجام می‌دهد برای خدا و مصلحت مردم و نظام باشد.

فتاح دماوندی با بیان اینکه بسیاری از اخبار لزومی ندارد که منتشر شوند، گفت: هر خبری نباید منتشر شوند بلکه خبری باید منتشر شود که لزوم و فایده داشته باشد و سودی به حال نظام و مردم به همراه داشته باشد.

وی تصریح کرد: در قرآن نیز به منتشر نکردن فحشا اشاره شده است چرا که موضوع لوث و عادی می‌شود، افرادی هستند که دوست دارند خبرهای زشت در جامعه منتشر شوند اما خدا ستار العیوب است و می‌پوشاند؛ لذا باید اخباری منتشر شوند که لیاقت و لزوم و فایده‌ای داشته باشند.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: حفظ نظام اسلامی از حفظ جان امام زمان(ع) بالاتر است کما اینکه امام زمان(ع) و امام حسین(ع) نیز جان خود را برای نظام اسلامی می‌دهد بنابراین خبری که منتشر می‌شود در حفظ نظام اثربخش است و کلیت آن را باید در نظر گرفت.

فتاح دماوندی عنوان کرد: خبرنگار باید سعی کند که آزاد و شجاع باشد و به حزب و گروه و جناح سیاسی یا اقتصادی و اجتماعی خاصی نباشد، خبرنگار متعلق به همه مردم و نظام است نه یک طیف خاص؛ بنابراین اگر استقلال و آزادی خبرنگار حفظ شود در بین مردم نیز محبوب می‌شود.

وی افزود: خبرنگاران نه تنها برای جمهوری اسلامی باید کار کنند بلکه برای همه انسان‌های آزاده جهان کار کرده و خبری را منتشر کنند که برای خلقت جهان و محیط زیست و بشر و حیوانات مفید باشد.

امام جمعه شهرستان دماوند  ادامه داد: خبرنگار باید همچون خورشید باشد، نورش به همه جا برسد و همه را آگاه کند، هدف خبرنگار اطلاع‌رسانی مفید است یعنی اطلاعات مفید را باید به گوش مردم برسانند اما هر کسی به طور مثال، کودکان و سالمندان هر خبری را نباید بشنود.

فتاح دماوندی تصریح کرد: بایدها و نبایدهایی وجود دارد که نیاز است خبرنگار آنها را رعایت کرده و لحظه شناس باشد، همچنین به موقع به میدان آید و درست و مفید عمل کند و به مصلحت‌های نظام اسلامی توجه داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا