آیین تجلیل از خبرنگاران به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند

مراسم تقدیر از خبرنگاران به‌مناسبت گرامیداشت ۱۷ مردادماه روز خبرنگار به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند و حضور جمعی اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، در این مراسم با حضور “عباس صفری” شهردار دماوند، “مصطفی آقایی” رئیس شورای اسلامی شهر دماوند، “هادی کرمانی” معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری دماوند از خبرنگاران و اصحاب رسانه با اهداء لوح سپاس و هدیه تجلیل صورت گرفت.

در ابتدای نشست شهردار و رییس شورای اسلامی شهر دماوند از همراهی و همکاری خبرنگاران سطح شهرستان در زمینه اطلاع رسانی و درج اخبار این نهار در طول سال تشکر کردند.

*رسانه‌ها باید به دنبال گفتن واقعیت‌ها به مردم باشند/ اخبار منفی را می‌توان با آرامش به مخاطب القا کرد

عباس صفری، شهردار دماوند در این نشست با اشاره به نقش و عملکرد رسانه‌ها اظهار کرد: خبر منفی را هم می‌توان با آرامش و به ترتیبی به مخاطب القا کرد که چندان باعث واکنش‌های اجتماعی شدید نشود.

وی افزود: رسانه‌ها باید به دنبال گفتن واقعیت‌ها به مردم باشند و اتفاقات در حوزه‌های شهری و کشوری را به اطلاع مردم برسانند و در این راه صداقت در گفتار داشته باشند.

شهردار دماوند بیان کرد: حتی اگر خبر بد باشد باید منتشر شود چرا که بسیاری از اخبار در تصمیم‌گیری‌های مردم نقش و دخالت مستقیم دارد، بنابراین خبر خوب و بد هر دو باید درست و دقیق باشد و مردم را به لحاظ تصمیم‌گیری‌های آینده هوشیار کند.

صفری ادامه داد: ضرورت دارد که موضوعات مهم شهر و مدیریت شهری را با موضوعات ریز و خرده را آلوده نکنیم و اطمینان خاطر شهروندان به شهرداری را از بین نبریم چرا که شورای شهر نماینده مردم است و نباید این اطمینان از مردم سلب شود، موضوعات خرده ممکن است حاشیه‌هایی را در بر داشته باشد که باید از آنها دوری کرد.

وی با بیان اینکه مشارکت اجتماعی را باید سرلوحه امور قرار دهیم، گفت: بخشی از جامعه به نام خبرنگار در روز خبرنگار باعث برخی از تحرکات و جنبش‌های اجتماعی شده است و در روز خبرنگار نیز یک تکاپوی اجتماعی شکل می‌گیرد.

شهردار دماوند عنوان کرد: خبرنگاران می‌توانند به عنوان بخشی از روابط عمومی شهرداری فعالیت کنند، به این معنی که روابط عمومی شهرداری، اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند و اطلاع‌رسانی آن بر عهده خبرنگاران است. این تعامل مثبت می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا