آیین افتتاحیه مرکز نیکوکاری ضامن آهو در شهرستان دماوند/ جمع‌آوری بیش از یک میلیارد تومان کمک به نیازمندان و آزادی ۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد در دماوند

مرکز نیکوکاری ضامن آهو در شهرستان دماوند افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، آیین افتتاحیه مرکز نیکوکاری یا ضامن آهو در شهرستان دماوند به رسم یادبود “ارشد محیط‌دار حاج عباس میرزاکریمی” با حضور جمعی از مسئولان و خیران در تالار پذیرایی آسمان برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران، امام جمعه شهرستان دماوند، رئیس اتاق اصناف شهرستان دماوند، رئیس اداره صمت شهرستان دماوند، مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان دماوند، رئیس پلیس نظارت بر امکان عمومی شهرستان دماوند رئیس کلانتری ۱۲ گیلاوند، جمعی از مسئولان و بستگان مرحوم میرزاکریمی حضور داشتند.

مرکز نیکوکاری یا ضامن آهو در شهرستان دماوند به رسم یادبود “ارشد محیط‌دار حاج عباس میرزاکریمی” با هدف کمک به محرومان، ایتام، تامین جهیزیه و … راه‌اندازی شده است.

لازم به ذکر در این مراسم طی جشن گلریزان مبلغ یک میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان جهت کمک به نیازمندان، یک سری مبلمان برای تامین جهیزیه و کمک هزینه آزادی ۵ نفر زندانی جرایم غیرعمد جمع‌آوری گردید.

*تشویق مردم به سهیم شدن در خیریه‌ها و مراکز نیکوکاری اهمیت بالایی دارد

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم افتتاحیه ضمن تبیین آثار و برکات کمک به نیازمندان اظهار داشت: در اموال ما حتما باید حقی برای نیازمندان و محرومان باشد، کمک به نیازمندان گاهی در مقام امتحان بندگان است و اگر کسی کار خیری انجام دهد خدا آن را 700 برابر می‌کند.

وی افزود: زکات در قرآن در کنار نماز آمده است، افرادی که نماز می‌خوانند صدقات مستحب و واجب را نیز ادا می‌کنند یعنی عبادت مالی و بدنی را در کنار یکدیگر به جا می‌آورند.

امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اهمیت تشویق مردم به سهیم شدن در خیریه ها و مراکز نیکوکاری گفت: اعتماد مردم به کمیته امداد بسیار ارزشمند است، ما نیز به کمیته امداد و بهزیستی اعتماد داریم این نهاد دارای کارشناسانی است و 35 نوع خدمت مختلف همچون تهیه جهیزیه، مسکن و اشتغال‌زایی به نیازمندان ارائه می‌دهد.

فتاح دماوندی ادامه داد: اگر کسی کار حسنه ای انجام دهد و پس از فوت او مردم همچنان از این اقدام حسنه بهره مند شوند پاداش این کار تا روز قیامت شامل حال آن خیر می‌شود، لذا هرچه کمک از طریق کمیته امداد به مردم می‌رسد تواب آن به امام راحل که موسس آن است می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا