آموزش مفاهیم پسماند در مدارس شهرستان های دماوند و پردیس آغاز شد

آموزش مفاهیم پسماند در مدارس شهرستان های دماوند و پردیس آغاز شد.

به گزارش  پایگاه خبری تارود دماوند، برنامه آموزشی مدیریت پسماند با هدف فرهنگسازی تفکیک زباله با حضور کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شهرستان های دماوند و پردیس روز چهارشنبه 18 آبان ماه در دبستان شهید فرامرز محمد علیخانی محله خمینی آباد برگزار شد.

این مراسم با حضور کارشناسان آموزش این شرکت با هدف نهادینه کردن فرهنگ تفکیک از مبدا و به جهت آموزش به دانش آموزان جهت کاهش تولید زباله در مدارس برگزار شد.
مسئولان آموزش این سازمان در خصوص پسماند، انواع آن و راهکارهای جداسازی پسماند زباله به منظور استفاده مجدد را برای دانش آموزان بیان کردند.

هدف از انتخاب دانش آموزان برای تفکیک پسماند های خشک و تر، استفاده از ظرفیت های یادگیری دانش آموزان و اثرگذاری آنان بر والدین در راستای نهادینه کردن فرهنگ حفاظت محیط زیست است.

آموزش چهره به چهره دانش آموزان و استقرار سطل های تفکیک کاغذ در مدارس، بخش زیادی از زباله هایی از جنس کاغذ تفکیک و به چرخه تولید باز می‌گردد.

لازم به ذکر است؛ آموزش تفکیک زباله با توجه به اجرای تفاهم نامه فی ما بین سازمان مدیریت پسماند با اداره آموزش و پرورش شهرستان های دماوند و پردیس و برنامه ریزی های انجام شده از سوی سازمان مدیریت پسماند، کارشناسان آموزش باتوجه به جدول زمانبندی معین به مدارس ابتدایی این دو شهرستان مراجعه خواهند کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا