رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن:

اختصاص 19 هکتار زمین در دانشگاه آزاد رودهن به منظور ارتقای مهارت‌های آموزشی و عملی دانشجویان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن از اختصاص 19 هکتار زمین در این واحد دانشگاهی به منظور ارتقای مهارت‌های آموزشی و مهارت عملی دانشجویان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، حسن شهرکی‌پور با اشاره به دانشگاه حل مسئله و لزوم همجواری دانشگاه با صنعت اظهار کرد: فلسفه وجودی دانشگاه در هر منطقه ای، حل مسائل و مشکلات آن منطقه باید باشد؛ این مشکلات اعم از مشکلات فرهنگی، اقتصادی، تولید، اجتماعی، صنعت و معدن بایستی توسط مراکز دانشگاهی حل شود.

وی افزود: دانشگاه می‌تواند در توسعه و رونق محیط جغرافیایی که در آن قرار دارد تأثیر بسزایی داشته باشد؛ طبیعی است که دانشگاه‌ها کارکردهای متعددی دارند که این کارکردها در جهت توسعه منطقه جغرافیایی که در آن قرار دارند نقش‌آفرینی می‌کنند.

*دانشگاه‌های کارآفرین هزاره سوم بر مبنای ارتباط با صنعت شکل گرفته‌اند/ دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در راستای ارتباط با صنعت گام‌های زیادی برداشته است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ادامه داد: آنچه که امروز به عنوان طرح پایش و ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح می‌شود، نشانه‌ای از فلسفه وجودی یک دانشگاه است که باید با صنایع پیرامونی خود ارتباط متقابلی داشته باشد.

شهرکی‌پور تصریح کرد: دانشگاه‌های کارآفرین هزاره سوم بر مبنای ارتباط با صنعت شکل گرفته‌اند که بتواند در توسعه کارآفرینی محیط جغرافیایی تأثیر گذار باشند.

وی با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در راستای ارتباط با صنعت گفت: واحد رودهن نیز در این راستا گام‌های زیادی را برداشته است و همزمان با پایش رشته‌های دانشگاهی، رویکرد دانشگاه به سمت کارکردهای جدیدی که جامعه به نیازمند است پیش می‌رود.

*امضای تفاهنامه‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با شورای شهر جهت نوسازی بافت‌های فرسوده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن خاطرنشان کرد: واحد رودهن در حوزه کشاورزی، رشته‌های فنی، هنر و معماری به سمت ارتباط هرچه بیشتر با صنایع حرکت کرده است تا دانشجو در هنگام تحصیل با محیط کار آشنا شود و مهارت‌های عملیاتی را کسب کند.

شهرکی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن با شورای شهر تفاهنامه‌هایی را برای نوسازی بافت فرسوده امضا کرده است؛ همچنین حدود 19 هزار هکتار زمین را آماده خواهیم کرد که دانشجویان در سال تحصیلی جدید ضمن کسب مهارت‌های آموزشی، مهارت عملی نیز فرا بگیرند.

منبع: ایسکار نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن