تجهیز و آماده سازی اردوگاه اسکان اضطراری دماوند + تصاویر

اردوگاه اسکان اضطراری شهرستان دماوند با برپایی 104 دستگاه چادر و ظرفیت اسکان 500 نفر با تلاش دستگاه‌های امدادی و خدماتی در حال تجهیز و راه‌اندازی است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی حیدری، سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در حاشیه بازدید از اردوگاه اسکان اضطراری دماوند اظهار داشت: به با توجه به شرایط فعلی و وقوع پس لرزه‌های متعدد در شهرستان دماوند به منظور اتخاذ تمهیدات لازم، قرار گرفتن در وضعیت آماده باش و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی محلی را به عنوان اردوگاه اسکان اضطراری شهرستان در نظر گرفتیم.

وی افزود: بر همین اساس، در اسرع وقت عملیات تسطیح و آماده سازی قطعه زمینی در مجاورت سالن ورزشی هلال احمر جیلارد آغاز و جانمایی چادرهای امدادی در محل مورد نظر انجام شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در مجموع ۲۰۰ دستگاه چادر امدادی و آلاچیق در سطح شهرستان به منظور اسکان اهالی شهرستان در صورت وقوع زمین لرزه در نظر گرفته شده که از این تعداد ۱۰۴ دستگاه چادر امدادی جانمایی شده در محل مذکور است.

حیدری ادامه داد: این اقدام صرفا به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه حوادث احتمالی بوده و شرایط حاکم در شهرستان کاملا عادی است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی بیان کرد: امیدواریم پس لرزه‌های خفیفی که در دو شب اخیر رخ داد خاتمه یافته تا مردم هیچ گونه نگرانی بدین منظور نداشته باشند.

*اردوگاه اسکان اضطراری موقت است / هیچ گونه پیش بینی مبنی بر وقوع اتفاقی خاص در شهرستان وجود ندارد

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند تصریح کرد: وقوع زمین لرزه‌های متعدد در چند شب اخیر سبب ایجاد نگرانی در بین مردم و بیرون آمدن آن‌ها از منازل در نیمه‌های شب شد‌.

حیدری افزود: به همین منظور، حسب دستور استاندار تهران تدابیری اندیشیده و یک اردوگاه اسکان اضطراری با ظرفیت اسکان ۲۰۰ خانوار را مهیا کردیم‌.

وی بیان کرد: این اردوگاه اسکان اضطراری موقت بوده و هیچ گونه پیش بینی و رسیدن به یک دلیل قاطع مبنی بر وقوع اتفاقی خاص وجود ندارد‌.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: شرایط مدیریتی در حوزه بحران اجازه می‌دهد تا پیش بینی لازم را برای بهترین و بدترین شرایط داشته باشیم.

حیدری ادامه داد: امیدواریم در بهترین شرایط پس لرزه‌ها پایان یافته و شرایط آرام در شهرستان برقرار شود؛ علی رغم این موضوع زمین لرزه قابل پیش بینی نیست و در صورتی که وضعیتی دیگر به وجود آید باید آمادگی کامل را به منظور ارائه خدمات داشته باشیم.

وی عنوان کرد: از مردم تقاضا داریم نگرانی به دل خود راه ندهند؛ زیرا هیچ گونه اتفاق خاصی را به قطعیت نرسیده‌ایم و صرفا این آمادگی برای پیش بینی‌های بدترین حالت است‌‌.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن