فرماندار شهرستان دماوند:

آسیب آتش‌سوزی به ۱۰۹ هکتار از مراتع شهرستان دماوند/ شناسایی و دستگیری عاملان آتش‌سوزی عمدی باغات و مراتع در دستور کار است

فرماندار شهرستان دماوند از آسیب آتش‌سوزی به ۱۰۹ هکتار از مراتع این شهرستان خبر داد و گفت: شناسایی و دستگیری عاملان آتش‌سوزی عمدی باغات و مراتع در دستور کار است.

به گزارش پایگاه خبری تارود دماوند، مهدی حیدری در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان دماوند اظهار داشت: 21 مورد آتشسوزی مراتع در دماوند صورت گرفته و به 109 هکتار از مراتع آسیب وارد شده است، همچنین 16 باغ در شهرها و روستاهای دماوند دچار آتشسوزی شدند.

وی در خصوص رسیدگی آتشنشان‌ها افزود: دو آتشنشانی آبسرد و رودهن از امکانات خوبی برخوردارند و از حیث ماشین‌آلات مشکلی ندارند، اما آتشنشانی شهر دماوند با کمبود نیروی انسانی روبروست و شرایط قانونی برای جذب نیرو نداشته است.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: برای رفع مشکل آتشنشانی دماوند راهکار لازم پیش بینی و مقرر شده که شهرداری از طریق یک شرکت متخصص در حوزه آتشنشانی قراردادی را منعقد کند تا تمام فعالیت‌ها و خدمات این حوزه از طریق این شرکت صورت گیرد.

حیدری ادامه داد: در حوزه روستایی و بخش مرکزی نیز پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است و 3 روستای وادان، سربندان و آرو به عنوان روستاهای معین در نظر گرفته شده اند.

وی تصریح کرد: در این مدت خدمات بسیار خوبی توسط آتشنشانی این روستاها صورت گرفته است تا جایی که آتشنشانی سربندان به محل اتشسوزی مرز دماوند و فیروزکوه مراجعه کرد و در کنار آتشنشانان شهرداری آبسرد و مردم حریق را خاموش کردند.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: قطعا منابع طبیعی برای حفاظت و حراست از مراتع باید امکانات خود در حوزه نیروی انسانی و خودرویی را افزایش دهد چرا که خروج اتشنشانها از شهرها و اجرای عملیات در مکانی خارج از شهر خود تخلف است، اما حضور آتشنشانان ما در خارج از حوزه عملیاتی خود نشان از همدلی و تعامل بالای مدیران شهری دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن