http://tarood.ir/?p=132642

همزمان با سالروز میلاد امام حسن عسگری (ع) کلنگ علمیات احداث و ساماندهی گلزار شهدای محله درویش شهر دماوند با حضور مسئولان به زمین خورد.

حسین عبدالله اشرفی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دماوند در حاشیه مراسم گلزار شهدای محله درویش در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: در نشست‌های متعدد با مسئولان شهرداری، شورای اسلامی شهر و اداره میراث فرهنگی و گردشگری، تصمیماتی به جهت اجرای علمیات احداث و ساماندهی گلزار شهدا اتخاذ گردید.
وی افزود: جهت اجرای علمیات احداث و ساماندهی گلزار شهدای محله درویش اعتباری بالغ‌بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دماوند بیان کرد: در این گلزار ۱۲ شهید شهر دماوند از شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس آرمیده‌اند که به منظور رفاه و آسایش خانواده‌های آنان سعی داریم، هرچه زودتر عملیات ساماندهی این گلزار شهدا انجام گردد.
عبدالله اشرفی خاطرنشان کرد: این ساماندهی با مشارکت نهادهایی همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران، شهرداری و شورای اسلامی شهر، میراث فرهنگی و گردشگری انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرستان دماوند دارای ۵۶ گلزار شهدا می‌باشد که ۵۴ گلزار ساماندهی شده است و دو گلزار شهدا در محله درویش و کوهان باقی‌مانده است که امروز همزمان با سالروز میلاد امام حسن عسگری (ع) عملیات احداث و ساماندهی گلزار شهدا در محله درویش آغاز خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دماوند گفت: همچنین عملیات احداث و ساماندهی گلزار شهدای کوهان را نیز در دستور کار این نهاد قرار داده‌ایم که امیدواریم به زودی انجام شود..

اشرفی خاطرنشان کرد: این مکان به دلیل مجاورت با امامزاده، بسیار مقدس است و حق شهدا، بسیار بیش از این است؛ لذا این پروژه در صورت تأمین بودجه، تا پایان سال جاری افتتاح می‌گردد.

همچنین شهردار دماوند با اشاره به اهمیت ساماندهی گلزار شهدا اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در حوزه فضای شهری بسیار مورد توجه قرار دارد، ساماندهی گلزار شهدامی‌باشد؛ لذا بر حسب بخشنامه وزارت کشور، این طرح به صورت سه جانبه اجرایی می‌گردد.

عباس صفری افزود: یک سوم از هزینه انجام این پروژه توسط شهرداری، یک سوم توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و مابقی توسط سازمان شهرداری‌ها تأمین می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: پس از پروژه ساماندهی گلزار شهدای حضرت رقیه و امام‌زاده قاسم، این طرح سومین پروژه از ساماندهی گلزار شهدای شهر دماوند است.

شهردار دماوند تأکید کرد: امیدواریم با توجه به تأمین اعتبار و تأیید نقشه پروژه، در صورت فراهم بودن شرایط جوی مناسب، تا پایان سال جاری شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

همچنین امام جمعه شهرستان دماوند نیز کار برای شهدا را کار برای خدا عنوان نمود؛ چرا که شهدا به سوی خدا حرکت کردند و این امر نیز در همین راستا انجام می‌شود.

خبرنگار: سپیده تقی بخشی

انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

    *