×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۳۹۷  
false
true
نجات گروگان ۳۰۰ میلیونی از عمق چاه متروکه‌ای در اطراف دماوند/ آدم‌رباها ۲ تبعه افغان و یک فرد ایرانی بودند

دو مرد افغان و یک فرد ایرانی که در جریان ربودن پسری جوان درصدد اخاذی ۳۰۰ میلیون تومانی از خانواده وی بودند، بازداشت شدند. آدم‌رباها جوان ربوده شده را در چاهی اطراف دماوند زندانی کرده بودند.

به گزارش پایگاه خبری تارود، دو هفته پیش خانواده‌ای با حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران با طرح شکایتی اعلام کردند پسرشان ربوده شده و آدم‌رباها برای آزادی او ۳۰۰ میلیون تومان خواسته‌اند.

پدر گروگان گفت: پسرم در یک تاکسی اینترنتی کار می‌کرد؛ شب هنگام زمانی که غیبت او طولانی شد، با گوشی تلفن همراهش تماس گرفتیم که خاموش بود؛ نگران شدیم و جست‌وجو برای یافتن وی را آغاز کردیم که بی‌نتیجه بود؛ روز بعد مردی با تلفن همراه پسرم تماس گرفت و مدعی شد که او را ربوده‌اند و برای آزادی وی باید ۳۰۰ میلیون تومان تهیه کنیم در غیر این صورت جان پسرمان به خطر می‌افتد.

وی افزود: ابتدا حرف‌های تماس‌گیرنده را جدی نگرفتیم اما زمانی که صدای فریاد کمک‌خواهی و ناله‌های پسرم را برایمان پخش کرد، متوجه شدیم او ربوده شده و جانش در خطر است.

همزمان با این شکایت بود که تحقیقات پلیسی برای نجات گروگان جوان آغاز شد تا این که چند روز بعد خودروی بدون سرنشین او را یافتند.

این در حالی بود که مرد آدم‌ربا در تماس با خانواده جوان ربوده شده مدام محل تحویل پول را تغییر می‌داد و همین باعث شده بود مأموران نتوانند آنها را شناسایی و بازداشت کنند.

تحقیقات در این باره ادامه داشت تا اینکه در جریان آخرین تماس آدم‌ربا با خانواده گروگان اعلام کردند ۳۰۰ میلیون تومان را باید داخل ساکی گذاشته و به اطراف شهر دماوند منتقل کنند.

مأموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران با اطلاع از این ماجرا، ضمن آموزش به خانواده شاکی از آنها خواستند ساک خالی را بردارند و در محل قرار با آدم‌رباها حاضر شوند.

در این مرحله آنها در محل ملاقات در دماوند حاضر شدند؛ در همین موقع مأموران محل را به طور نامحسوس زیر نظر گرفته بودند؛ هنگام عصر مأموران متوجه خودرویی با سه سرنشین شدند که به محل قرار آمده و قصد تحویل گرفتن کیف را داشتند که دستگیر شدند.

این سه متهم در بازجویی اولیه مدعی شدند دو عضو دیگر باندشان به عنوان مسافر سوار خودروی پسر جوان شده و او را ربوده‌اند؛ آنها فقط مسئول تحویل پول از خانواده وی بودند؛ این در حالی بود که گوشی فرد ربوده شده از یکی از متهمان کشف شد؛ در ادامه تحقیقات آنها گفتند دوستانشان گروگان را درون چاهی محبوس کرده‌اند اما از محل چاه خبری ندارند.

جست‌وجوها در این باره ادامه داشت تا این که همان شب مردی با پلیس تماس گرفت و خبر داد صدای ناله‌های مردی را در چاهی اطراف دماوند شنیده است؛ گمان می‌کند فردی در آنجا افتاده و کمک می‌خواهد؛ زمانی که مأموران در آنجا حاضر شدند معلوم شد ماجرا صحت دارد و مردی را از عمق چاه خارج کردند؛ با تحقیق از وی معلوم شد او همان راننده ربوده شده، است.

تحقیقات از سه متهم بازداشت شده برای رازگشایی از ابعاد این پرونده ادامه دارد.

منبع: جام‌جم/ ایران آنلاین

انتهای پیام/

http://tarood.ir/?p=142471
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true