http://tarood.ir/?p=132876

مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام و رهبری با همت امام جمعه شهرستان دماوند، دانشگاه آزاد اسلامی، فرمانداری و نماینده مردم شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در مسجد جامع شهر دماوند برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تارود، امام جمعه شهرستان دماوند، با اشاره به زحمات والای مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در طول عمر گران‌مایه ایشان اظهار کرد: هیچ کشوری در هیچ نقطه‌ای از دنیا وجود ندارد که نام و آوازه هاشمی رفسنجانی را نشنیده باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم فتاح دماوندی افزود: ایشان چهره‌ای نام آشنا برای مبارزان و مجاهدان قبل از انقلاب اسلامی و دوران ستم‌شاهی و همچنین در دوران جنگ تحمیلی، سازندگی و همراهی با ولی فقیه زمان است.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی در حدود ۶۰ سال مجاهدت فی سبیل الله در دوران مبارزات با رژیم سیاه پهلوی، هفت بار دستگیر شده و حدود ۵ سال را در زندان سپری کرد؛ اما به هیچ عنوان دست از جهاد و پیروی از امام و انقلاب برنداشت.

امام جمعه شهرستان دماوند تأکید کرد: هیچ شکی در دلسوزی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جریان انقلاب اسلامی و پس از آن وجود ندارد؛ به این ترتیب، اعتماد مقام معظم رهبری به ایشان سبب شد تا از زمان آغاز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام تا پایان حیات، ایشان مسئولیت ریاست این مجمع را بر عهده داشته باشند.

فتاح دماوندی با اشاره به مسئولیت‌های خطیر مرحوم هاشمی رفسنجانی در دوران حیات تصریح کرد: با درایت ایشان در سمت ریاست عالی دفاع و جنگ تحمیلی، کشور ایران حتی یک وجب از خاک خود را در طول جنگ تحمیلی از دست نداد؛ چرا که ایشان همیشه سعی می‌کردند تا نقطه وحدت جامعه و همدلی در میان مردم باشند.

وی با استناد بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رفاقت دیرین و همسنگری در دوران دفاع مقدس با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: در دوران پیش از انقلاب اسلامی و پس از آن، هیچ مردی مانند هاشمی رفسنجانی سراغ ندارم که خاطرات مشترک مبارزاتی با او داشته باشم.

امام جمعه شهرستان دماوند با توجه به اهمیت جهاد فی سبیل الله افزود: مقام معظم رهبری همیشه بر این موضوع تأکید داشتند که مرحوم هاشمی رفسنجانی، در زمره کسانی است که در راه خداوند با مال و جان خود مجاهدت می‌نمود.

انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

    *