×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جشن بزرگ انقلاب در مسکن مهر دماوند برگزار شد

به مناسبت سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشن بزرگ انقلاب با حضور جمعی از بسیجیان در مسجد ثامن‌الجج مسکن مهر دماوند برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تارود، روح‌الله عرب فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته و وارد چهلمین سالگرد از حیات انقلاب اسلامی می‌شویم که در آیین ما عدد ۴۰ به معنای تکامل است.
وی افزود: عدد ۴۰ در انقلاب اسلامی ما حکایت از این دارد که پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، نهال نازکی که امام راحل(ره) نشاند تنومند شده و از تلاطم دریای مواج گذشته و در جایگاهی قرار دارد که در دنیا ایران از دیدگاه استکبار ستیزی و ایستادگی در جلوی ابرقدرت‌ها مطرح است.
فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند ادامه داد: روزی در کشور ما نه‌تنها هیچ استقلال سیاسی وجود نداشت، بلکه کوچکترین اتفاقات ملزم به هماهنگی مسئولان کشور با سفارت کشورهای دیگر بود.
عرب خاطرنشان کرد: پس از جنگ جهانی اول رئیس‌جمهورهای سه کشور انگلیس، فرانسه و آمریکا وارد ایران شده و غنایم و کشور ما را به سه قسمت تقسیم کرده و از ذخایر آن بهره می‌بردند بدون اینکه نگاهی به مردم ایران داشته باشند.
وی اضافه کرد: هر کشوری قطعه ای از ایران را به تاراج می‌برد، از سرچشمه هیرمند در شرق کشور تا ارتفاعات ارارات در شمال غربی جاهایی بود که برای هر یک از قراردادها از کشور به راحتی جدا شد.
فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند بیان کرد: در زمان پهلوی نیز برای خوش‌خدمتی به دولت انگلیس و آمریکا، استان بحرین ما که اکنون به عنوان یکی از کشورهای سرمایه‌دار دنیا از لحاظ ذخایر نفتی محسوب می‌شود از ایران جدا شد.

*وجود حق توحش برای مستشاران آمریکایی در زمان پهلوی

عرب تصریح کرد: در زمان پهلوی حدود یک‌صدهزار مستشار آمریکایی در ایران نسبت به انجام اموراتی به‌ویژه در راستای امورات تخصصی و فنی مشغول بودند که کسی اجازه نداشت به آن ورود کند؛ هر یک از این افراد در فیش حقوقی خود حق توحش داشتند که از این دیدگاه ایرانی‌جماعت هیچ ارزشی برای آنها نداشت.
وی عنوان کرد: در نهایت با راهنمایی و رهبری بزرگ معمار انقلاب از سال ۴۲ جرقه اصلی انقلاب زده شد تا ۲۲ بهمن ماه سال ۵۷ که به پیروزی رسید.
فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند با نگاهی به زمان پیش از انقلاب گفت: در آن تعداد پزشکان ایرانی محدود بود و بیشتر پزشکان بنگلادشی و هندی بودند؛ اما امروز حتی ایران به کشورهای هم‌جوار پزشک اعزام می‌کند؛ در آن زمان حتی یک قلم دارو در ایران تولید نمی‌شد در حالی که امروز ۹۹ درصد دارو در داخل کشور تولید می‌شود.
عرب یادآور شد: پیش از انقلاب قانونی تحت‌عنوان کاپیتولاسیون وجود داشت که بر اساس آن آمریکایی‌ها هرغلطی در ایران می‌توانستند انجام دهند و رسیدگی به جرم آنها مستلزم بازگشت به کشور خودشان و در صورت نیاز مورد محاکمه قرارگرفتن بود.
وی اظهار داشت: بحمدالله با حضور امام راحل(ره) عزتمندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم داده شد و بعد از گذشت مدت کوتاهی از انقلاب، با وجود تمام اقداماتی که استکبار در راستای ضربه زدن به این نهال انجام داد و با ایجاد قائله‌های مختلف، سعی بر ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند و این مردم بودند که پای این انقلاب ایستادند.
فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند با اشاره به وقوع جنگ تحمیلی بیان کرد: از سال ۵۹ کشور وارد جنگ تحمیلی شد و تقریبا ۷۰ کشور جهان نسبت به براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ورود پیدا کردند.
عرب افزود: ما از ۵۰ کشور مستقیما اسیر داشتیم، کشورهایی که یکپارچه شده بودند تا با اعزام نیرو، ابزارآلات جنگی و پول به این موضوع ورود پیدا می‌کردند؛ پس از جنگ نیز با فتنه‌های متفاوت سعی بر براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران داشتند؛ اما ملت ما همیشه و در همه حال پای انقلاب ایستادند.
وی تصریح کرد: جنگ سخت با رشادت‌ها، جان‌فشانی‌ها و خون دادن‌ها به پایان رسید و این برگ زرینی برای افتخارات ملت ایران بود که با وجود هشت سال جنگ تحمیلی، حتی یک‌وجب از خاک را به دشمن ندادیم و امروزه نه‌تنها در داخل کشور توانستیم امنیت پایدار را حفظ کنیم، بلکه به منطقه هم ورود پیدا می‌کنیم که این امر به برکت خود شهدا و رشادت‌های مدافعان حرم است.

*جنگ نرم، شبیخون فرهنگی و نفوذ

فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند ادامه داد: جنگ سخت به پایان رسید و در حال حاضر ما وارد جنگ نرمی شدیم که به فرموده مقام معظم رهبری، تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، شبیخون فرهنگی و در نهایت نفوذ است.
عرب اضافه کرد: یکی از مباحث مطرح‌شده در خصوص نفوذ، مربوط به نفوذ جریانی است که در راستای امورات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی ورود پیدا می‌کند؛ گاهی اوقات بعضی سخنان از زبان فردی داخلی جاری می‌شود که متاسفانه سرنخی به دشمن می‌دهد.
وی از سخنان نماینده مجلس در خصوص عدم اجرای حقوق بشر و حجاب اجباری به عنوان مصداق این امر نام برد که موجب سوءاستفاده دشمن می‌شود.

*بانوان، افسران جنگ نرم در خاکریز اول هستند

فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند از بصیرت به عنوان موضوع مهم و قابل توجه در این خصوص نام برد و گفت: بانوان به عنوان افسران جنگ نرم در خاکریز اول مستقر هستند، دشمن در صدد این است که آیین، مذهب و اعتقادات را از ما بگیرد و با شناسایی انجام‌شده به این نتیجه رسید که اگر قرار است که افکار باورها و عقاید را تغییر دهند باید از مردم و خانواده به عنوان کوچکترین نهاد جامعه شروع کنند.
عرب خاطرنشان کرد: مرکز کانون خانواده بانوان هستند است لذا دشمن با همه ابزارها سعی در ایجاد حجمه و تزلزل در کانون خانواده دارد؛ از این رو مادران باید هوشیار باشد که اگر ماهواره و فضای مجازی موضوعی را مورد حجمه قرار می‌دهد چه هدفی دارد.
وی بیان کرد: اگر قرار است مملکت ما ساخته شود باید فرزندانی از دامان این مادران تربیت یافته و برای آینده ما تصمیم بگیرند؛ بنابر این نوع تربیت نسبت به فرزندان بسیار حایز اهمیت است.
فرمانده سپاه بسیج مقاومت شهرستان دماوند تصریح کرد: امروز جای بسی خرسندی دارد که با زعامت رهبر انقلاب و درایت افراد انقلابی توانستیم بحران‌های سهمگین و بزرگ را پشت‌سر بگذاریم و سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب را جشن بگیریم.
عرب تاکید کرد: امیدواریم که همه ما در راستای تحقق اهداف انقلاب، با کمک یکدیگر گام برداشته و سربازان خوبی برای آن باشیم و انقلابی را پیش ببریم که ادعای آن را داریم که قرار است زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) باشد.
گفتنی است که این مراسم با برگزاری غرفه، جشنواره غذا، اجرای مداحی، برش کیک انقلاب و اهدای جوایز همراه بود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب: http://tarood.ir/?p=155371
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true