×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
تأسیس و فعالیت ۳۷ دهیاری در روستاهای بخش مرکزی دماوند/ ۷۰ درصد از زیرساخت‌ها در روستاهای شهرستان دماوند محقق شده است

بخشدار مرکزی دماوند با اشاره به تأسیس و فعالیت ۳۷ دهیاری در روستاهای این شهرستان، گفت: ۷۰ درصد از زیرساخت‌ها در روستاهای شهرستان دماوند محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری تارود، مهدی حیدری در همایش شهرداران و دهیاران بخش مرکزی دماوند در اردوگاه مصطفی خمینی(ره) اظهار داشت: مدیریت شهری و روستایی به دلیل اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیمی که بر حیات مردم و جامعه دارد می‌تواند نقش پراهمیتی را ایفا کند.

وی افزود: مدیریت شهری زمانی می‌تواند ظهور کند که تصمیم‌گیری‌هایی قوی و توانمند را در حمایت از خود داشته باشد؛ در این زمینه شوراها به‌عنوان تصمیم‌گیرنده اصلی در حوزه شهر و روستا و شهرداران و دهیاران به‌عنوان بازوهای توانای این افراد در تصمیم گیری‌ها می‌توانند مسیری را برای توسعه منطقه ایجاد کنند.

بخشدار مرکزی دماوند ادامه داد: همکاری شهرداران و دهیاران و تعامل با مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌تواند مسیر توسعه یک جامعه را فراهم کند که خوشبختانه این امر در بخش مرکزی شهرستان دماوند با مدیریت تعامل‌گرای فرماندار این شهرستان محقق شده است.

حیدری خاطرنشان کرد: در آغاز دولت تدبیر و امید بخش مرکزی دماوند از تعداد ۴۴ روستای دارای حیات ۱۵ دهیاری داشت، درحالی‌که اکنون دارای ۳۷ دهیاری در بخش مرکزی می‌باشد.

وی گفت: در مجموعه مدیریتی شهرستان دماوند اعتقاد ما بر واگذاری مدیریت به مردم است که بهتر از هرکسی نیازهای خود را می‌شناسند و در آن راه قدم بر می‌دارند؛ بحمدالله با وجود ۳۷ دهیاری در این شهرستان، همه این روستاها دارای ردیف بودجه در استان شدند، چراکه تا زمانی که حمایت مالی نباشند توسعه معنی و مفهوم نخواهد داشت.

بخشدار مرکزی دماوند تصریح کرد: در آغاز دولت تدبیر و امید ما با تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای روبرو بودیم که مشکلات زیادی ایجاد کرد، اما با تزریق هشت میلیارد تومان از طریق کمیسیون‌های ماده ۹۹، رایزنی‌ها، تلاش‌ها و سیاست‌های دولت در روستاها، درآمدهای عمومی در حوزه شهرداری‌ها چرخه حرکت پروژه‌های عمرانی متوقف نشد.

حیدری اضافه کرد: در روستاهای بخش مرکزی دماوند بخشی از زیرساخت‌ها تا حدود ۷۰ درصد با همت دهیاران و مدیریت عالی شهرستان مرتفع شده و امیدواریم تا پایان سال جاری گازرسانی به برخی از روستاها به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب: http://tarood.ir/?p=161778
false
false
false
false

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true