http://tarood.ir/?p=131267

نمایشگاه فروش زمستانه ویژه شب یلدا توسط زنان توانمند روستای جابان واقع در بخش مرکزی شهرستان دماوند برپا گردید.

رازقه غلامرضایی، رئیس اداره هماهنگی و ترویج اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تارود اظهار کرد: صندوق اعتبارات خرد زنان روستای جابان در سال ۱۳۹۴ با سپرده‌گذاری تعداد ۲۵ نفر از زنان روستایی راه‌اندازی شد که زنان روستایی علاوه بر پس‌انداز ماهیانه خود، در دوره‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی که از طرف مدیریت جهاد کشاورزی برگزار می‌شد شرکت می‌کنند.

وی افزود: زنان روستایی با شرکت در دوره‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی همواره برای بالا بردن سطح اطلاعات علمی و به‌روز شدن آنها تلاش می‌کنند که در حال حاضر صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی از پنج گروه کاری تشکیل گردیده است.

رئیس اداره هماهنگی و ترویج اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند بیان کرد: گروه‌های تبدیل و فرآوری محصولات باغی و زراعی، گیاهان داروی، صنایع‌دستی و گردشگری از اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی می‌باشد که در زمینه آموزش و اشتغال‌زایی فعالیت دارند.

غلامرضایی ادامه داد: یکی از فعالیت جمعی صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و استانی می‌باشد و برگزاری نمایشگاه فصلی داخل روستا نمونه دیگری از دستاوردهای این دوره‌های آموزشی است.

وی خاطرنشان کرد: برای اولین بار با به برپایی نمایشگاه فروش زمستانه ویژه شب یلدا این زنان روستایی محصولات خود را در معرض نمایش قرار داده و جهت اشتغال‌زایی محصولات خود را بفروش می‌رسانند.

رئیس اداره هماهنگی و ترویج اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: در برگزاری نمایشگاه فصلی، شب یلدا و سایر فعالیت‌های مشارکتی شورا اسلامی و دهیار روستای جابان همواره در تمام زمینه‌ها پشتیبان رنان روستایی می‌باشد.

غلامرضایی افزود: تلاش ما بر این است که بتوانیم از طریق آموزش و ایجاد تشکل‌های زنان روستایی صندوق اعتبارات خرد را در زمینه خودباوری، اعتماد به نفس و اشتغال زنان روستایی توسعه بدهیم.

لازم به ذکر است این نمایشگاه فروش زمستانه ویژه شب یلدا از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه سال جاری از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در حسینیه مسجد جامع روستای جابان جهت بازدید علاقمندان برپا می‌باشد.photo_2016-12-17_12-35-53 photo_2016-12-17_12-35-56 photo_2016-12-17_12-35-59 photo_2016-12-17_12-36-03photo_2016-12-17_13-46-58

انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

    *