http://tarood.ir/?p=132724

یک کار آفرین خاشی گفت: در حال حاضر ۳۰نفر خانم و آقا در زمان فصل برداشت گیاهان دارویی در خاش مشارکت دارند و هر کدام به طور میانگین سالانه بیش از یک میلیون تومان درآمد دارند.

 به گزارش پایگاه خبری تارود، مهرملک خسروی در گفت وگو با عصر هامون افزود: در فصل برداشت گیاهان دارویی در زمان برداشت کل اعضای این گروه ۳۰نفره به مدت یک تا دو هفته در بیایانها و مراتع مستقر و اقدام به جمع آوری گیاهان دارویی و شیره های درخت می کنند.
وی با بیان اینکه تا کنون هیچ نهادی از سوی دولت کمکی برای ساماندهی و بیمه افراد حاضر در این کار نکرده است، تاکید کرد: در صورت حمایت و پشتیبانی آماده اقدام برنامه ها و دستورات نهادهای مربوطه می باشیم.
وی خاطر نشان کرد: بیشتر محصولات جمع آوری شده در سیستان و بلوچستان توزیع و مابقی در دیگر استان ها و کشورهای منطقه ارسال می شود.
این کارآفرین نبود کارگاه بسته بندی و صنایع تبدیلی را از دیگر مشکلات بخش گیاهان دارویی استان عنوان و بیان کرد: بسیج سازندگی با ارائه وام های قرص الحسنه کمک بسیار شایانی به کارآفرینان و طرح های اقتصاد مقاومتی می کنند.
خسروی با درخواست از جوانان برای حضور در طرح های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: با توجه به رویکرد و مشکلات دولت، باید با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برای تامین معیشت خانواده تلاش کنیم.

منبع: راه دانا
انتهای پیام/

  • شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد